Supremus

Kliknij aby powiększyć zdjęcie Kliknij aby powiększyć zdjęcie Kliknij aby powiększyć zdjęcie

Supremus to nasz flagowy produkt. Jest to trójdrożna, czterogłośnikowa kolumna typu bass-reflex o najbardziej złożonej i zaawansowanej, warstwowej konstrukcji obudowy z wykorzystaniem najlepszych z obecnie dostępnych na rynku przetworników. Dwa niezależne moduły: basowy i średnio/wysokotonowy pozwoliły na jeszcze większą redukcję "pasożytniczych" podbarwień. Technologie i ich aplikacje (będące wynikiem wieloletnich doświadczeń) wykorzystane częściowo w naszych wcześniejszych modelach tym razem umożliwiły doświadczenie jeszcze pełniejszego realizmu w kontakcie z muzyką.

GŁOŚNIKI
Głośniki niskotonowy (11") produkcji renomowanej firmy Eton o bardzo lekkiej i sztywnej memebranie Hexacone. Dynamika, niskie zniekształcenia, szybkość oraz rytm tych przetworników są nie do przecenienia.

Głośnik średniotonowy (4"), również firmy Eton (Hexacone), ma lekki układ drgający, membranę o bardzo wysokiej sztywności. Charakteryzują go naturalne barwy, klarowność i znakomita dynamika.

Głośnik wysokotonowy typu Air Motion Transformer (o efektywnej pow. membrany 67cm2 !) firmy Eton. Przetwornik rzadko stosowany ze względu na swoją wysoką cenę. Podobnie jak w Sonorus, zastosowaliśmy naszą unikalną metodę jego aplikacji w niezależnej komorze z przestrzennym elementem kontroli propagacji energii EPAC. Tak zaaplikowany głośnik swoim potencjałem brzmieniowym tworzy nową jakość względem tradycyjnych konstrukcji przetworników kopułkowych - nawet tych bardzo drogich.

SZCZEGÓŁY KONSTRUKCYJNE
Konstrukcja obudowy oparta została na wielowarstwowej strukturze (o zmiennej geometrii dla każdego modułu) klejonej z szeregu kolejnych elementów wyciętych z płyty MDF z wykorzystaniem obrabiarki CNC.

W zwrotnicy zastosowaliśmy między innymi wysokiej klasy polipropylenowe kondensatory (MKP), powietrzne cewki i drutowe bezindukcyjne oporniki. W wersji ST (Special Tuning) w kluczowych miejscach stosujemy najwyższej jakości taśmowe cewki oraz kondensatory i rezystory klasy hi-end dobrane na podstawie prób odsłuchowych.

W konstrukcji wprowadzono przesunięcia geometryczne głośników, celem poprawy wyrównania czasowego. Dotyczy to zarówno położenia głośników średniotonowych względem basowego, jak i wysokotonowego względem średniotonowych.

Wewnętrzne okablowanie jest wykonane przy pomocy bezkierunkowych przewodów typu "solid core" z miedzi monokrystalicznej (OCC). Kolumny oprócz kolców o dużej sztywności zostały dodatkowo wyposażone (z uwagi na duży ciężar) w kółka umożliwiające wygodną optymalizację ustawienia.

ZALECENIA UŻYTKOWE

Zalecana pow. pomieszczeń ok. 25 - 50 m2

Dane techniczne
Głośnik wysokotonowyAMT (Air Motion Transformer)
Głośnik średniotonowy4" x 2 kompozyt Nomex/Kevlar
Głośnik niskokotonowy11" kompozyt Nomex/Kevlar
Zalecana moc wzmacniacza50-250 W
Wymiary1170 x 300 x 530 mm (bez kolców)
Moduł średnio/wysokoton.490 x 160 x 460 mm
Moduł basowy680 x 300 x 530 mm
Masa78 (55+23) kg/sztuka
Impedancja nominalna4 omy
Efektywność90 dB/2,83V/1m